Fotografia dla każdego, sztuka dla nielicznych

Fotografia dla każdego, sztuka dla nielicznych

O ile jeszcze kilka lat temu fotografowanie interesowało stosunkowo nielicznych miłośników tej sztuki wizualnej, o tyle w dobie smartfonów wyposażonych w kilkunastomegapikselową matrycę, prawie każdy robi dziś zdjęcia (z lepszym lub gorszym skutkiem). Fotografia dosłownie „trafiła pod strzechy” i dla wielu osób stała się prostym i szybkim sposobem na udokumentowanie wielu różnych chwil w naszym życiu – od tych najważniejszych, po te całkowicie banalne i z pozoru nieistotne. Z pozoru – bowiem magia fotografii polega w dużej mierze na tym, że nawet najbardziej proste i zdawałoby się banalne obrazki z naszego życia mogą stać się prawdziwym dziełem sztuki.

Wiele osób, które stara się zamieszczać różnego rodzaju na fotografie na swoich profilach w sieciach społecznościowych lub na Instagramie z czasem pragnie dowiedzieć się więcej o technice fotografowania i o sprzęcie który pozwoliłby im wznieść swoje fotografie na nieco wyższy poziom. Z czasem pragniemy dowiedzieć się więcej o tej sztuce (bo czymże, jeśli nie sztuką jest wszak fotografia), aby uchwycić w obiektywie coś więcej niż tylko to, co widzimy przed oczami. Dobra fotografia potrafi bowiem sprawić, że te skrawki rzeczywistości, które przesuwają się przed nami w nieładzie, nabierają większego sensu i same w sobie stają się czymś niezwykłym.

Z czasem, z zabawy, fotografia staję się pasją. I niezależnie od tego, czy wiążemy z fotografowaniem jakieś większe nadzieje w związku ze swoją karierą czy pracą, zawsze warto doskonalić swoje umiejętności, aby lepiej móc uzewnętrzniać swoje emocje i uczucia poprzez sposób, w jaki widzimy i pokazujemy innym swój świat.

Bo fotografia to właśnie dzielenie się swoim spojrzeniem na świat, naturę i piękno.